Kaip išsirinkti ir pakabinti paveikslus namuose?

 į Naujienos

Paveikslai suteikia namams jaukumo, padeda išpildyti pasirinktą interjero stilių ir gali tapti puikiu interjero akcentu. Tačiau paveikslo pasirinkimas ir jo pakabinimas gali tapti tikru iššūkiu.

Dalinamės keliais patarimais, kaip išsirinkti ir pakabinti paveikslus namuose.

Paveikslo kabinimo vieta

Pirmiausia, išsirinkite vietą, kurią norite papuošti paveikslu(-ais).

Paveikslus geriausia kabinti ant tos sienos, kurią pamatote tik įėję į kambarį. Taip pat virš sofos, lovos, židinio ar koridoriuje. Jeigu kambaryje yra komoda, paveikslą galite pastatyti ant jos.

Nekabinkite paveikslo ant sienos, prie kurios yra televizorius. Bus painu, kas svarbiau – paveikslas ar televizorius.

Įsitikinkite, kad kambaryje bus pakankamai vietos atsitraukti ir grožėtis paveikslu iš toli. Todėl siauruose koridoriuose verčiau kabinti mažus kūrinius, kuriuos norint apžiūrėti nereikia toli pasitraukti.

Atkreipkite dėmesį, ar pasirinktoje vietoje pakanka šviesos. Jei ne, pasirūpinkite apšvietimu.

Išrinkus vietą paveikslo kabinimui, reikia nuspręsti, kokio dydžio ir formos paveikslo(-ų) jums reikia.

Paveikslo dydis

Siauresnėms sienoms tinka maži paveikslai, plačioms – didesni.

Apskaičiuoti idealų paveikslo plotį jums gali padėti paprasta formulė. Jūsų paveikslas turėtų užimti ne didesnį plotį, kokį gaunate padauginę sienos plotį iš 0,57.

Jeigu paveikslą kabinate virš baldo, paveikslo dydis dažniausiai negali viršyti baldo ar baldų grupės, šalia kurios kabo, dydžio (aukščio ar pločio). Bendras principas: paveikslas turėtų būti ne didesnis nei 75 proc. baldo pločio.

Jei pasirinktame kambaryje yra daug smulkių elementų, rinkitės didelį paveikslą. Daug mažų elementų vienoje vietoje sudaro apkrauto kambario įvaizdį. Vienas didelis paveikslas ant didelės sienos bus puikus atsvaros taškas jūsų interjere.

Jeigu išsirinkote mažą paveikslą, įsitikinkite, kad jis „nepasiklysta“ sienoje. Per mažas paveikslas gali atrodyti vienišas, todėl jeigu norite mažo paveikslo, bet jis per siauras – rinkitės kelių paveikslų grupę.

Horizontalus, vertikalus ar kvadratinis paveikslas?

Horizontalūs paveikslai vizualiai platina patalpos erdvę, o vertikalūs – aukština.

Horizontalūs paveikslai kuria ramią, nostalgišką nuotaiką, o vertikalūs – nuteikia optimistiškai, pakiliai.

Kvadrato formos paveikslai reikalauja taisyklingai sukomponuotos aplinkos. Kvadrato formos paveikslą patartina kabinti ant kvadrato formos sienos.

Paveikslo įsigijimas

Jau žinote paveikslo(-ų) vietą ir dydį. Atėjo laikas svarbiausiam žingsniui – paveikslo išsirinkimui.

Tai gali būti ne tik tapytas meno kūrinys. Tai gali būti jūsų mėgstamiausia nuotrauka ar širdžiai mielas vaizdas, spausdinti ant drobės ar popieriaus.

Šiame žingsnyje galime pagelbėti mes.

Ant drobės ar ant popieriaus atspausdinsime norimą aukštos kokybės nuotrauką ar paveikslą. Galimi įvairūs paveikslų dydžiai.

Kad jūsų paveikslas būtų ryškus, puikios kokybės ir džiugintų tobulu spalvų kontrastu, spausdinimui naudojame šiuolaikišką aukščiausios klasės įrangą.

Drobę įtempsime ant medinio porėmio. Tad beliks pakabinti paveikslą norimoje vietoje.

Daugiau informacijos ir darbų pavyzdžių rasite čia.

Įsigijus paveikslą, paskutinis žingsnis – paveikslui tinkamo aukščio parinkimas ir jo pakabinimas.

Paveikslo kabinimas

Meno kūriniai turi kabėti taip, kad paveikslo ar paveikslų grupės centras būtų maždaug akių lygyje. Gal to nebus įmanoma padaryti kiekvieną kartą, tačiau turėkite tai omenyje.

Per aukštai pakabintas paveikslas neigiamai paveiks kambario proporcijas, o tuo tarpu per žemai – atrodys tiesiog negražiai. Kuo paveikslas aukščiau, tuo labiau tolsta nuo akių ir žmogus jaučia diskomfortą, norėdamas jį apžiūrėti.

Idealus paveikslo kabėjimo aukštis – 145 cm nuo žemės ar paveikslo centro.

Žinoma, kabinant paveikslus reikėtų nepamiršti ir kitų kambaryje esančių objektų – baldų, langų ir durų. Jeigu pasitikite savo akimi – kabinkite paveikslus tokiame aukštyje, kaip jums sako jūsų intuicija, atsižvelgdami į kitus, kambaryje esančius objektus. Tik įsitikinkite, kad aukštis yra jums patogiame akių lygyje.

Nusprendus kabinti paveikslų grupę, įsitikinkite, kad tarpusavyje paveikslai dera pagal stilių, spalvas, dydžius. Galite išsikirpti tokio dydžio popieriaus lapus ir sudėlioti juos ant žemės, kad pamatytumėte, kaip paveikslų grupė derės tarpusavyje pagal dydį ir kurioje vietoje kokį paveikslą geriau kabinti.

Nekabinkite šalia panašių dydžių mažų paveikslų. Geriau tegul „kertasi“ panašių dydžių paveikslų kampai, o šalia kabinkite mažesniuosius ar didesniuosius. Taip kompozicija atrodys geriau ir žaismingiau.

Sėkmės puošiant savo namus!

Jei norite paveikslą spausdinti pas mus, skambinkite telefonu +370 686 06500, rašykite el. paštu savvas@savvas.lt arba atsiųskite mums užklausą!

Recent Posts

Start typing and press Enter to search